İmam Ali (aleyhisselam): “Hidayet nuruyla nurlanan, nefsani isteklerine karşı gelen, imanı kendisinin dönüş günü için hazırlayan ve takvayı azık edinen kurtulmuştur.”
Bahreyn’de Son Durum

Bahreyn’de Son Durum

Siyonist İsrail Batı Şeria’yı İlhak Etme Peşinde

Siyonist İsrail Batı Şeria’yı İlhak Etme Peşinde

Hamanei: Şii-Sünni Omuz Omuza

Hamanei: Şii-Sünni Omuz Omuza

ABD, Türkiye’ye Rağmen Bildiğini Okuyor

ABD, Türkiye’ye Rağmen Bildiğini Okuyor

İsrail: Zulüm ve Kokuşmuşluk

İsrail: Zulüm ve Kokuşmuşluk

Siyonist Suudiler Gözünü Latin Amerika Askerlerine Dikti
Siyonist Suudiler Gözünü Latin Amerika Askerlerine Dikti

Lübnan ed-Diyar gazetesi; Suudi Arabistan’ın Yemen savaşı için BAE, Bahreyn, Endonezya, Malezya, Bangladeş, Pakistan ve Latin Amerika güçleriyle birlikte 8 bin asker gönderdiğini, bu kişiler için Yemen savaşına katılmak için yüklü miktarda maaş verildiğini bildirdi.

Yemen’in eski cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih’in 75 milyon dolarlık silah aldığını hatırlatan gazete; Suudi Arabistan’ın Yemen ordusunun yeteri kadar silahı olmadığını ve Ensarullah halk gücünün da zayıf olduğunu düşündüğünü, oysa Yemen halkının Al-i Suud’un Yemen’in iç işlerine müdahalesini istemediğini ve bu savaşta canı gönülden mücadele ettiklerini belirtti.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil Cubeyir, Ensarullah halk hareketinin 50 bin nüfusuyla 25 milyonluk nüfusu olan Yemen’de hükümet etmeyeceğini iddia etmişti. Ancak gerçekler, Yemen aşiretlerinden yüz binlerce kişi, Sana, Taiz, Hodeyde ve diğer bölge sakinlerinin Ensarullah’ın yanında duruyor olduğunu gösteriyor.

Bu bağlamda Amerikan MBC televizyon kanalı, Suudi Arabistan’ın Yemen savaşında yenildiğini ve bu ülkenin üst düzey subayları başta olmak üzere ordu güçlerinin büyük zararlara uğradığını, Suudi komutanların savaşta onların gerçek sayısını açıklamadığını, Suudi güçlerden her gün 10-20 kişinin bu savaşta öldüğünü, Suudi Arabistan’ın daha fazla askeri yenilgiye tahammül edemeyeceğini aktardı.

Bu nedenle Suudi Arabistan, Yemen’den kendi güçlerini çekmeye ve Latin Amerika ülkelerinden emekli güçleri kendi güçlerinin yerine Yemen’de savaşa almaya çalışıyor. Suudi Arabistan bu güçlerden her biri için 4-5 bin dolar maaş ödüyor.

Suudi Arabistan, yüklü miktarda maaş vermekle Latin Amerika’dan 10 bini aşkın asker almaya çalışarak, Yemen savaşından sıyrılmaya gayret gösteriyor.

  • Etiketler
  • Yorumla
KÖŞE YAZARLARI
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz