Hz. İmam Musa Kazım (aleyhisselam): "Mümin terazinin iki kefesi gibidir. İmanı arttıkça belası da çoğalır."
CABİR’den Bayram Açıklaması

CABİR’den Bayram Açıklaması

CABİR’den Ramazan Ayı Açıklaması

CABİR’den Ramazan Ayı Açıklaması

ARTIK YALNIZ DEĞİLSİN!

ARTIK YALNIZ DEĞİLSİN!

Türkiye’ye Ambargo İçin Düğmeye Basıldı

Türkiye’ye Ambargo İçin Düğmeye Basıldı

UAEA: İran’da Nükleer Faaliyetlere Yönelik Bir Gösterge Yok

UAEA: İran’da Nükleer Faaliyetlere Yönelik Bir Gösterge Yok

Gazze Büyük Bir Gösteriye Hazırlanıyor
Gazze Büyük Bir Gösteriye Hazırlanıyor

Filistin’deki Dönüş ve Ablukayı Kırma Yürüyüşü Yüksek Ulusal Heyeti, Toprak Günü dolayısıyla bugün de Gazze’de geniş çaplı bir gösterinin yapılacağını açıkladı.

Filistinliler, Toprak Günü’nün 42’nci yılını anma kapsamında bugün ikinci Cuma günü gösterisi düzenliyor.

Toprak Günü şehitlerinin anısına yapılacak olan gösteriye binlerce Gazze halkının katılacağı bekleniyor.

Dönüş ve Ablukayı Kırma Yürüyüşü Yüksek Ulusal Heyeti, Rafah, Han Yunus, Cibaliya ve diğer bölgelerde yaşayan Filistinlilerin düzenlenecek Toprak Günü Şehitlerini Anma Töreni’ne katılmasını istedi.

Bu Heyetten yapılan yazılı açıklamada, “Halkımızın dünyaya yönelik mesajı şudur: Milletimiz kendi vatanında ve topraklarında özgür ve kibar bir şekilde yaşamak istiyor” belirtildi.

Büyük dönüş yürüyüşleriyle birlikte kuşatmayı bozma hareketinin devam edileceği belirtilen açıklamada, “Filistin halkının ana vatana dönme hakkını hedef alan tüm komploları şiddetle reddediyoruz” işaret edildi.

Bu yönde Heyete bağlı bir üye, Filistinlilerin, Gazze-Siyonist Rejim sınırındaki barışçıl gösterilerine devam edeceğini belirterek, “Bugün Cuma binlerce Gazze sakinleri sınır bölgelerine doğru gidecek” açıklamasını yaptı.

Siyonist Rejim ablukası altındaki Gazze Şeridi’nin sınır bölgelerinde 30 Mart’ta düzenlenen “Filistin Toprak Günü” gösterilerine Siyonist askerlerinin gerçek mermi ile müdahale etmesi sonucu en az 18 Filistinli şehit olmuş, yüzlerce Filistinli yaralanmıştı.

Filistinliler, Toprak Günü’nün 42’nci yılını anma kapsamında 30 Mart cuma gününden bu yana abluka altındaki Gazze Şeridi’nin Siyonist Rejim sınırında barışçıl gösteriler düzenliyor.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz