Hz. İmam Musa Kazım (aleyhisselam): "Mümin terazinin iki kefesi gibidir. İmanı arttıkça belası da çoğalır."
CABİR’den Bayram Açıklaması

CABİR’den Bayram Açıklaması

CABİR’den Ramazan Ayı Açıklaması

CABİR’den Ramazan Ayı Açıklaması

ARTIK YALNIZ DEĞİLSİN!

ARTIK YALNIZ DEĞİLSİN!

Türkiye’ye Ambargo İçin Düğmeye Basıldı

Türkiye’ye Ambargo İçin Düğmeye Basıldı

UAEA: İran’da Nükleer Faaliyetlere Yönelik Bir Gösterge Yok

UAEA: İran’da Nükleer Faaliyetlere Yönelik Bir Gösterge Yok

BAE’nin İsrail Aşkı
BAE’nin İsrail Aşkı

Yunanistan Hava Kuvvetleri, ‘Iniochos’ (Dizgin) 2018 tatbikatına ev sahipliği yaparken İsrail ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin de söz konusu tatbikata katıldığı bildirildi.

Haber ajanslarına göre, söz konusu tatbikata ABD, İtalya, İngiltere ve Kıbrıs Rum yönetimi gibi ülkeler katılıyor. Bu arada tatbikata ırkçı İsrail rejimi ve BAE’nin de Yunanistan’da böyle bir tatbikata ilk kez katıldıkları  bildirildi.

Bu arada siyonist İsrail basını, İsrail ve BAE arasındaki ilişkilerin  taraflar arasındaki askeri ilişkilerden dolayı daha da güçlendiğini yazdı.

Siyonist İsrail savaş bakanı da daha önce yaptığı açıklamada,  İsrail ve BAE’ni iki güçlü dost olarak nitelemişti.

Andravida Hava Üssü’ndeki tatbikata, toplam 70 uçak ve helikopterin yer aldığı tatbikat için üsse binin üzerinde yabancı askerin  geldiği bildiriliyor.

Tatbikata İsrail de sonradan katılırken, Mısır Hava Kuvvetleri gözlemci olarak Andravida’da. Atina FIR Hattı boyunca yapılacak tatbikat, çok yönlü tehdit ve savaş ortamında verilecek eğitimle bölgedeki hava kuvvetlerinin hazırlığını artırmayı amaçlıyor.

(23 Mart’a kadar devam edecek tatbikatta Yunanistan’dan F-16 BLOCK 30/50/52+/M, F-4, Mirage 2000, EMB-145H AEW&C, Amerikan Hava Kuvvetleri’nin F-15’leri, Birleşik Arap Emirlikleri’nin MIRAGE 2000-9, İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetleri’nin Eurofighter Typhoon FGR4, İtalyanların Tornado ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nin ise AW139 helikopterleri katılıyor.)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz