Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; news_yandex_ru has a deprecated constructor in /home/cafe6707/public_html/wp-content/plugins/news-yandex-ru/news-yandex-ru.php on line 17
ABD'den Rusya'ya Uyarı | caferiâlimler
Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
CAFERİ ALİMLER BİRLİĞİ (CABİR)’DEN KAMUOYUNA RAMAZAN AYI DUYURUSU

CAFERİ ALİMLER BİRLİĞİ (CABİR)’DEN KAMUOYUNA RAMAZAN AYI DUYURUSU

Gazze’de bir Filistin’li daha şehit edildi

Gazze’de bir Filistin’li daha şehit edildi

Gazze Günü; 14 yıl kuşatmanın ardından

Gazze Günü; 14 yıl kuşatmanın ardından

Yemen’de onlarca Suudi işbirlikçi öldürüldü

Yemen’de onlarca Suudi işbirlikçi öldürüldü

Yarın Tahran Cuma Namazı’nı İslam İnkılabı Rehberi kıldıracak

Yarın Tahran Cuma Namazı’nı İslam İnkılabı Rehberi kıldıracak

ABD’den Rusya’ya Uyarı
ABD’den Rusya’ya Uyarı

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, gereken şartları yerine getirmediği sürece Rusya’ya yönelik yaptırımların devam edeceğini söyledi.

Tillerson, Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko ile görüştükten  sonra ortak basın toplantısında yaptığı konuşmada Rusya’ya yaptırımlar konusuna  değindi.

Yaptırımların devam edeceğini belirten Tillerson, “Rusya gereken  şartları yerine getirmediği sürece ABD ve AB’nin yaptırımları sürecek.”  ifadelerini kullandı.

Yapılan görüşmelerde Ukrayna’nın doğusundaki çatışmaların  tırmanmaması, ateşkesin sağlanması ve ağır silahların çekilmesinde ilk adımın  atılması hususunu Rusya’ya ilettiğini aktaran Tillerson, Donbas’ta krizin  çözülmesinin ABD için de önemli olduğunu kaydetti.

“Çağırda bulunuyoruz”

  Minsk Anlaşması’nın uygulanması ile ilgili sürecin hızlanmasına  katkıda bulunmak için özel temsilci atadıklarını hatırlatan Tillerson, “Rusya’ya  Minsk Anlaşması çerçevesinde sorumluluklarını yerine getirmesi ve ayrılıkçılar  üzerindeki etkisini kullanması çağrısında bulunuyoruz.” dedi.

Tillerson, ABD olarak Ukrayna’nın toprak bütünlüğünün yeniden  sağlanmasını amaçladıklarını vurgulayarak, Ukrayna vatandaşlarının güvenliğinin, etnik bağımsızlıklarının, milli ve dini eğilimlerinin çok önemli olduğunu dile  getirdi.

Poroşenko ise yaptığı konuşmada, ABD’li ortaklarının ve Tillerson’ın,  Kırım’ın gayrimeşru ilhakı ve Ukrayna’nın toprak bütünlüğü meselesinin Rusya’ya  yönelik yaptırımların kaldırılmasının şartları olduğunu vurguladığını aktardı.

Poroşenko, “Bugünkü ziyaret demokratik değerler, özgürlükler ve  demokrasi için ortak mücadelemiz noktasında büyük bir sinyaldir. Rusya  çatışmaların çözümü için Donbas’ta barışa yönelik iradesini göstermeli, savaşa  son vermeli ve hibrit saldırıları bitirmelidir.” diye konuştu.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz