Hz. İmam Musa Kazım (aleyhisselam): "Mümin terazinin iki kefesi gibidir. İmanı arttıkça belası da çoğalır."
CABİR’den Bayram Açıklaması

CABİR’den Bayram Açıklaması

CABİR’den Ramazan Ayı Açıklaması

CABİR’den Ramazan Ayı Açıklaması

ARTIK YALNIZ DEĞİLSİN!

ARTIK YALNIZ DEĞİLSİN!

Türkiye’ye Ambargo İçin Düğmeye Basıldı

Türkiye’ye Ambargo İçin Düğmeye Basıldı

UAEA: İran’da Nükleer Faaliyetlere Yönelik Bir Gösterge Yok

UAEA: İran’da Nükleer Faaliyetlere Yönelik Bir Gösterge Yok

ABD Yeni Üs Kuruyor, Hedef Türkiye mi?
ABD Yeni Üs Kuruyor, Hedef Türkiye mi?

Basın kaynaklarına ulaşan raporlara göre, ABD öncülüğündeki koalisyon güçleri, Suriye’deki üslenme faaliyetlerine son hız devam ediyor.

Suriye merkezli Euphrates Post haber sitesinin sosyal medya hesabından yayınladığı bir videoda, ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerine ait iki Blackhawk tipi helikopterin, Deyrezor yakınlarındaki El Ömer petrol sahasındaki yoğun faaliyetleri görülüyor.

Rus Sputnik ajansının aktardığı bilgilere göre, El Ömer sahasının yakınlarındaki Mayadin kentinin doğusunda çekilen bu görüntüler, ABD’nin bölgede yoğun üslenme faaliyetlerinde bulunduğunun ispatı niteliğinde.

ABD ordusunun yakın zamanda Suriye’yi terk etmek gibi bir planı olmadığını belirten, Moskova merkezli Ulusal Güvenlik Çalışmaları Merkezi başkanı (E) Albay Aleksandr Zhilin’e göre Pentagon, Suriye’nin zengin petrol ve doğalgaz sahalarının çevresinde yeni tesisler oluşturma eğilimi içerisinde.

HEDEF: SURİYE’Yİ İSTİKRARSIZLAŞTIRMAK

Rus Federal Haber Ajansına konuşan Zhilin’e göre, ABD’nin bugün Suriye’deki başlıca askeri hedefi, Suriye ordusunu oyalayacak yeni bir terör ordusu yaratarak ülkede istikrarsızlığı körüklemek.

Emekli Albay’a göre, Pentagon tarafından güdülen bir başka askeri hedef de, Doğu Guta gibi bölgelerdeki teröristlere ‘klorin’ gazı kullandırarak, ABD’nin doğrudan Suriye ordusuna saldırmasını sağlamak.

ABD SURİYE’YE YERLEŞİYOR

ABD ordusu sadece geçen bir kaç yıl içerisinde Suriye’de, aralarında iki adet gelişmiş askeri üssün de bulunduğu 25’e yakın askeri tesis inşa etti ve sözü edilen noktalar dışında da inşa çalışmaları devam ediyor.

Suriye’de özellikle enerji kaynaklarını kontrol altına almayı hedefleyen ABD, bu hedef doğrultusunda PKK/PYD ve IŞİD gibi terör örgütlerini kullanmaktan çekinmiyor.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz